T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ORDU / KUMRU - Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

May

Uledef / Eyuder Genel Başkanı Sayin Dr. Adem ÇİLEK , Sayın Doç.Dr.Erkan KIRAL, Sayın Doç.Dr.Olcay YAVUZ'un önderliğinde kurulan Mükemmel Liderlik Akademisi için hazırlıklar tamamlandı. Bu çalışmada okulumuz Çocuk Gelişimi Alanı Öğretmeni Serpil ÇEVİK Ordu/Fatsa İlçe Koordinatörü olarak seçilmiştir. Öğretmenimizi tebrik eder, çalışmalarının devamını dileriz.

Nis

Bugün Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ulusal egemenliğin ilan edildiği bugünü çocuklara armağan etmiştir."Bugünün çocukları yarının büyükleri olacak" demiştir.Çocuklarımıza bu düşünce ile yaklaşıyoruz.Onlar bizim geleceğimiz.Bugün emek verdiğimiz onlar ve onların geleceği.Ülkemizinde içinde bulunduğu covid-19 salgını nedeniyle dışarıya çıkamıyor, bu özel günü caddelerde, sokaklarda coşkuyla kutlayamıyoruz."Hayat eve sığar "dediğimizde beri eğitim ve öğretim için bakanlığımızın ve okulumuzun çalışmaları devam etmektedir.Bu özel günde de evlerimizden sesleniyoruz sizlere.Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

 

Sağlıkla Kalın, Evde Kalın

Nis

#karagündostumeslekieğitim


Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz;

Çocuk Gelişimi Alanı 

Bilişim Teknolojisi Alanı

Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı

Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı 

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı 

bölümleriyle bir çok meslekte ara eleman değil aranan elemanları yetiştirmek için özveri ve gayretle çalışmaktadır.

Nis

Kumru Şehit Sabri Eryeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Emre ŞAL ve Tesisat Teknolojisi Öğretmeni Sinan ÜÇÜNCÜ'nün emekleriyle üretilen Siperli Maskeler öncelikle Kumru Devlet Hastanesinin fedakar sağlık personeline teslim edilmiştir. Kurumlarımızın ihtiyacına göre üretim devam edecektir. Özelikle bu sıkıntılı günlerde  -ve her zaman-  Meslek liseleri olarak  devletimiz ve milletimiz için üretmeye devam edeceğiz.  Dayanışmanın ve üretimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

Ordu Büyükşehir Şehir Belediyesi tarafından dezenfekte işlemi yapıldı.

Mrt

Coronovirus salgını nedeniyle 16 Mart 2020 tarihi ile örgün eğitim iki hafta ara verildiği belirtilmişti.Bu zaman zarfında okul personeli tarafından her sınıf, her köşe en ince ayrıntısına kadar temizlendi.Önceliğimiz  öğrencilerimizdir.Onların sağlığı ve güvenliğidir.Okullar açılana kadar EVDE KAL ÖĞRENCİM...

Mrt

Dünya genelinde yayılmış olan COVİD-19 (KORONOVİRUS) nedeniyle ülkemizde 23 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitim süreci başlayacaktır.Haberlerde bu konuyla ilgili çeşitli bilgilendirmelerde yapılmaktadır.Gelecegimiz olan Öğrencilerimizin bu zorlu süreçte eğitim ve öğretimden uzaklaşması vakitlerini iyi değerlendirmeleri için düzenlenen bu eğitimi aktif takip etmeleri gerekmektedir.Velilerimize ulaşarak gerekli bilgilendirmelerde okul yönetimi ve öğretmenlerimizin desteği ile sürecin takipçisi olacağız.

     Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz lütfen bu zorlu günlerde ülke vatandaşı olarak hep birlikte görevimizi yerine getirelim.

Mrt

OKULUMUZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALAN ÖĞRENCİLERİNİN GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mrt

Hasta ve Yaşlı Hizmetleri bölümü olarak oluşturduğumuz "Sağlık Kitaplığını" her fırsatta sağlık ve yaşlılıkla ilgili konuları içeren roman, dergi ve makalelerle zenginleştirmekteyiz. Öğrencilerimizin almış oldukları eğitimlere de katkı sağlayan bu kaynaklar, öğrencilerimizin ilgisini çekmekte olup merak ettikleri hususları gidermelerine yardımcı oluyor ve keyifle öğrenmelerini destekliyor.

Mrt

Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında Hasta  ve Yaşlı Hizmetleri alanı olarak yaşlılarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ettik .Vital  bulgularını alıp, ilaç kullanımları hakkında bilgiler verdik. Hastalıklarına göre gerekli eğitimleri yaptık .Bu gezilerimiz  ile  yaşlılarımızın 18-24 Mart  Yaşlılar haftasını da kutlamış olduk.

Mrt

Mrt

Şbt

11 Hasta Yaşlı Hizmetleri sınıfı Öğrenci ve Öğretmenelri tarafından son günlerde gündemde olan Korona Virüs enfeksiyonu hakkında eğitim yapılmıştır.Eğitim de enfeksiyonu belirtileri, bulaşma yolları ve korunma yolları hakkında sunum yapılmış öğrenciler bilnçlendirilmiştir.Emeği gecçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

Şbt

Şahsiyet Eğitimi kapsamında "Ahlak ve Kültür" alanında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Esranur DEDEBALİ önderliğinde her ay farklı bir konu belirlenip çeşitli etkinlikler yapılamktadır.

    Şubat ayında "İSRAF" konusunda ayet ve hadisler ışığında pano hazırlanmış konpozisyon ve şiir yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya katılanlara 'katılım Belgesi', dereceye girenlere ödülleri verilmiştir.12 HYB sınıfı öğrencisi Büşra KADINCIK konferan salonunda israf ile ilgili , öğrencilere sunum yapmıştır.

Şbt

Kumru Halk Bankası Müdürü Özcan ŞANLI samimi ve didaktik bir üslupla öğrencilerimize hitap etti.Bu mevkiye gelmek için ödediği çeşitli bedelleri dile getirdi.Yanlış arkadaş seçimiyle hedeflediği fakülteyi kazanamadığını bu sebeple kaybettiği yıllarını anlattı.Arkadaş seçiminin önemini "Çevrenizdeki beş kişi ne ise sizde osunuz" diyerek vurguladı.Ve yanlışını telafi ederken başından geçenleri, okuduğu fakülteleri, çalıştığı zamanları öz yaşamından alıntılarla paylaştı.Öğrencilerimize ışık tutan, yol gösteren, onların ufkunu açan bu güzel ve özel kariyer günlü semineri için  kendisine çok teşekkür ediyoruz.